Project Description

KAŻDY DZIEŃ JEST WYJĄTKOWY

Pracuję w różnych miejscach i z różnymi ludźmi. To dzięki fotografii mam możliwość poznawania wielu niesamowitych ludzi i ich historii.  Cieszę się, że każde zlecenie wymaga ode mnie innego podejścia i zupełnie innych umiejętności.  Fotografia stale się rozwija a nowe zlecenia sprawiają, że muszę stale doskonalić swoje umiejętności i czerpać wiedzę z różnych źródeł.

Dlatego tak ważne jest aby robić to co się lubi w życiu i ja mam to własnie szczęście.

POZNAJMY SIĘ

Mam na imię Tomek.

Swoje nauczanie ukończyłem na poziomie magistra inżyniera Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i kilku kolejnych studiów podyplomowych. Jestem uśmiechniętym i szczęśliwie zakochanym mężem i ojcem. Profesjonalną fotografią zajmuję się od ponad 8 lat. Początki nie były łatwe ale to one nauczyły mnie, że jeżeli czegoś mocno pragniemy to zawsze osiągniemy sukces.

Moja historia

Pierwszą styczność z fotografią analogową miałem w wieku około 12 lat. Wtedy to pamiętam, że pierwszy raz odwiedziłem domową ciemnie taty. Do dzisiaj w pamięci mam ten niesamowity wygląd i nastrój tamtego miejsca. Przygaszone czerwone światło, tacki z odczynnikami, sznurki porozwieszane wzdłuż ściany i pełno czarno białych zdjęć.

Pierwsze kroki w fotografii

Mój pierwszy profesjonalny aparat i obiektyw marki Canon dostałem od rodziców. Nie był to prezent a rata, którą miałem za zadanie spłacić. Pamiętam jak nie umiałem sobie poradzić z manualnymi ustawieniami aparatu oraz ciężką obróbką zdjęciową. Pamiętam też ile razy mówiłem, że już nie chcę tego robić ale wciąż coś pchało mnie do przodu i w końcu udało się.

Szybko przyszedł czas na pierwsze zdjęcia w kościele i na weselu jako drugi fotograf. Pierwsze zarobione pieniądze stale odkładałem i przeznaczyłem na zakup kolejnego i kolejnego sprzętu fotograficznego.

Dlaczego fotografia ślubna?

Oczywiście jest wiele dziedzin fotografii, które mógłbym wybrać. Niestety brak mi cierpliwości do tworzenia ciekawych zdjęć dzikich zwierząt a fotografię krajobrazową uwielbiam uwieczniać w swojej pamięci kiedy leżę na trawie i wpatruję się w odległe krajobrazy. Jest jeszcze fotografia makro ale w niej cierpię na zespół drżących rąk i wolę nie nadwyrężać oczu.

W fotografii ślubnej uwielbiam tę możliwość obcowania z drugim człowiekiem i emocjami. Uwielbiam tę wyjątkową podróż, w którą zabiera mnie każda para młoda. Zachwycam się tą podróżą i miejscem, w które mnie zapraszają. Z każdej takiej podróży pozostaje mi garść wspaniałych chwil i koszyk wspomnień. To jak jazda na najlepszej kolejce górskiej gdzie na końcu każdy mówi „WooW!”.

Dlaczego fotografia reklamowa i eventowa?

Pierwsze zlecenie w fotografii reklamowej wykonałem w studio, była to sesja zdjęciowa dla pracowników firmy handlowej. Zdobyte i ugruntowane doświadczenie w tworzeniu portretów pozwoliło mi szybko zdobyć nowych klientów i nawiązać nowe relacje. Następnie przyszła kolej na fotografię produktową, hal produkcyjnych oraz eventów na ponad 500 osób. Moje prace publikuję na stronie o fotografii reklamowej www.Zdjecia-Reklamowe.pl

Inny wymiar w fotografii – DRON

Chyba nigdy nie zapomnę swojego pierwszego lotu dronem i pierwszych westchnień zachwytu. Utwierdziło mnie to w przekonaniu, że zdjęcia z drona są niesamowite i niewyobrażalnie piękne. Wykorzystując drona zarówno w fotografii reklamowej oraz w fotografii ślubnej jestem w stanie tworzyć zdjęcia, o których wcześniej mogłem jedynie pomarzyć.

Sukcesy

Bycie fotografem to trudny kawałek chleba ale jakiekolwiek mały czy też duży sukces potrafi to wszystko wynagrodzić.

W 2014 roku zostałem nagrodzony tytułem Rekomendowanego Fotografa Google, a publikacje z moimi zdjęciami ukazały się m.in w gazecie WPROST oraz na stronach internetowych takich firm jak Tauron, PGE, Orange.
Zdjęcia, które publikuję dla Google Maps obejrzało już ponad 6,5 mln ludzi.

Prace mojego autorstwa możesz obejrzeć i zamówić w zakładce SKLEP

0DNI
NA RYNKU FOTOGRAFICZNYM
0 WYŚWIETLEŃ
W GOOGLE MAPS

WSPÓŁPRACA

PORTFOLIO