Tomasz Dziedzic – fotograf ślubny

Rocznik 1988

fotograf ślubny Kraków Tomasz DziedzicPierwsza styczność z fotografią – fotografią analogową to około roku 2000. Wtedy to pamiętam, że pierwszy raz odwiedziłem prywatną/domową ciemnie taty. Utkwiło mi w pamięci: niesamowity nastrój tego miejsca: przygaszone czerwone światło, tacki z odczynnikami, duże urządzenie który okazał się powiększalnikiem oraz sznurkami porozwieszanymi wzdłuż ściany.

Przed oczami mam jeszcze jak zanurzony w odczynniku fotograficznym papier pusty nagle w niewytłumaczalny wtedy dla mnie sposób, przeobraża się w obrazek, następnie jest suszony na sznurkach.

Wtedy nie zajmowałem się w żaden sposób fotografią, oprócz sporadycznych zdjęć w trakcie wakacji.

Pierwszy profesjonalny aparat marki Canon 5D MkI z obiektywem 24-70 f/2.8 L  oraz lampą błyskową firmy Canon model 580 EX II. Swój pierwszy profesjonalny sprzęt testowałem głównie na swoim pupilu domowym, psie. Później przyszedł czas na pierwsze zdjęcia w kościele i na weselu jako drugi fotograf. Pierwsze zarobione pieniądze odkładałem i przeznaczyłem na zakup kolejnego sprzętu fotograficznego oraz elektronicznego: monitory, komputer do obróbki zdjęć, obiektywy, lampy błyskowe, lampy studyjne  i wiele akcesoriów bez których nie można się obejść . Do dnia dzisiejszego uczestniczyłem w wielu szkoleniach prowadzonych przez doświadczonych fotografów, były to m.in. szkolenia z obsługi programu do obróbki zdjęć „Lightroom” „Photoshop” . Uczestniczyłem również w warsztatach fotograficznych z cyfrowej ciemni oraz profesjonalnej kalibracji monitorów.

Jako fotograf ślubny pierwsze zlecenia, pracujące na moje nazwisko i trafiające na moją stronę internetową www.TomaszDziedzic.pl realizowałem od 2007 roku. Przez całe studia na Uniwersytecie Ekonomicznym byłem związany z fotografią ślubną i fotografią reportażową. W związku z tym, że chodziłem na studia dzienne miałem weekendy wolne i mogłem wykonywać reportaże ślubne.

Do dnia dzisiejszego wykonałem ogromną ilość zdjęć ze ślubów i plenerów ślubnych i mogę szczerze powiedzieć, że nie ma identycznych wesel, dlatego tak ważne jest doświadczenie i ogłada w różnego rodzaju sytuacjach. Podróżuję z aparatem po całej Polsce, uwielbiam poznawać ludzi i ich historie. Różnorodne rodzinne/familijne  obyczaje sprawiają, że każde wesele jest niepowtarzalne.

W swoim reportażach ślubnych jestem zawsze blisko najważniejszych wydarzeń, starając się pokazać to czego nikt inny nie zauważył.

W mojej branży nie beż znaczenia jest również ciągłu rozwój i śledzenie nowinek w dziedzinie fotografii. Pomaga mi w tym forum internetowe  www.Canon-Board.pl  oraz www.CreativeLive.com .

Moim autorytetem w fotografii ślubnej jest Jerry  Ghionis (www.jerryghionis.com ) również  Yervant ( http://www.yervantphotography.com/  ) Cenię ich za genialne pomysły i niesamowitą energię jaką dają ludziom.

Mój rozwój sprawił, że w 2014 roku zostałem nagrodzony tytułem Rekomendowanego fotografa Google. Oprócz pracy wykonywanej jako fotograf ślubny, która jest sezonowa wykonuje również zdjęcia z chrztów, komunii zdjęcia noworodków, zdjęcia rodzinne oraz zdjęcia reklamowe. Jestem współautorem strony www.Zdjecia-Reklamowe.pl oraz www.PanoramyKrakow.pl .

Cieszy mnie to, że mam możliwość wykonywania i rozwoju w różnych typach fotografii : od zdjęć ślubnych przez rodzinne sesje zdjęciowe po biznesowe sesje zdjęciowe, zdjęcia z konferencji kończąc na spacerach wirtualnych i zdjęciach architektury. Dlatego fotografia ciągle mnie cieszy i do każdego zlecenia podchodzę z pełnym profesjonalizmem.